Kategorie:

Twój powerbank wolno ładuje? Sprawdź, czy odpowiednio z niego korzystasz!

Powerbanki są naprawdę niesamowitymi urządzeniami! Możliwość doładowywania urządzeń przenośnych wielu osobom każdego dnia bardzo ułatwia życie. Czy zdarzyło Ci się jednak przekonać, że powerbank, który jeszcze niedawno działał perfekcyjnie, teraz bardzo wolno ładuje? Powodem wcale nie musi być niska jakość urządzenia. Jak każdy sprzęt elektroniczny, powerbank wymaga odpowiedniego używania, by zachować idealny stan przez długi czas.

W jaki sposób ładować powerbank?

Używając powerbanka, trzeba wiedzieć, ile czasu należy go ładować. Podstawowa zasada: pamiętajmy, by zawsze robić to do pełna! Powinniśmy również unikać całkowitego rozładowywania powerbanka – najlepiej jest zacząć ładować, gdy poziom naładowania wynosi około 30-40 procent. Dlatego przed ładowaniem zawsze warto sprawdzić stan naładowania baterii na wskaźniku LCD lub LED.

Co zrobić, gdy nie używamy powerbanka przez kilka tygodni?

Powyżej opisaliśmy, w jaki sposób należy używać power banka, ale warto też pamiętać w jaki sposób… przerywać korzystanie z niego! Jeżeli uznamy, że przez kilka tygodni urządzenie nie będzie nam potrzebne, powinniśmy zostawić je naładowane na około 50 proc. i umieścić w suchym i chłodnym miejscu. Gdy ponownie po niego sięgniemy, będzie znowu w pełni gotowe do działania!