Kategorie:

Tajemnica skutecznej reklamy

Nie ma co ukrywać, że każdej firmie zależy na skutecznej reklamie. Niemniej nie od dziś wiadomo, że bywa z tym, delikatnie rzecz ujmując, różnie. Na pewno jednak każda firma stawia na gadżety reklamowe i w tekście skupimy się właśnie na nich.

Jakie gadżety reklamowe są odpowiednie?

Ktoś może zapytać, jakie gadżety reklamowe należy określić mianem odpowiednich? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, mianowicie trzeba wziąć pod uwagę, do kogo chcemy trafić (musimy odpowiednio określić swoją grupę docelową). Gadżety reklamowe muszą być przydatne dla grupy docelowej. Jak wiadomo, niejednokrotnie firma (bez względu na swój profil) decyduje się na długopisy. Niewątpliwie można to zrozumieć, długopisy zawsze są potrzebne, a ryzyko finansowe związane z nimi jest niewielkie. Niemniej warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej postawić na jakiś znacznie droższy gadżet, powiedzmy pendrive.

Czy ktoś w dzisiejszych czasach przechowuje pliki na płytce, nie mówiąc o dyskietce? Być może znajdą się takie osoby (a może raczej na pewno), ale bez wątpienia jest tych osób na tyle mało, że skupianie się na nich, nie ma większego sensu.
Niewykluczone, że pojawił się teraz argument mówiący o tym, że pendrive’y są drogie. Naturalnie, że pendrive’y są drogie, to oczywiste. Fakty są jednak takie, że cena jest ważna, ale nie najważniejsza. Najważniejsze jest to, jaki efekt przyniosą gadżety reklamowe, na które zdecydujemy się postawić. Można powiedzieć, że mamy do czynienia z inwestycją, a inwestycja oceniana jest po tym, czy się spłaci.